Vapaasana


Join the forum, it's quick and easy

Vapaasana
Vapaasana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Haku
 
 

Näytä tulokset:
 

 


Rechercher Tarkennettu haku

Viimeisimmät aiheet
» Nätti kuva tai + ajatus
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyEilen kello 10:38 am kirjoittaja Hellevi

» Jumala on Rakkaus
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyKe Kesä 07, 2023 9:21 am kirjoittaja Hellevi

» Kristinuskon vastuu pahuudesta
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyKe Kesä 07, 2023 7:51 am kirjoittaja Hellevi

» Erik Ewalds|Perhe
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyTi Kesä 06, 2023 8:35 am kirjoittaja arkikalusto

» Erik Ewalds |Perhedynamiikka
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyTi Kesä 06, 2023 8:11 am kirjoittaja arkikalusto

» Hyljeksitty julkisyntinen
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyTi Kesä 06, 2023 7:51 am kirjoittaja arkikalusto

» KRISTINUSKON GLOBAALI MUUTOS
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyTi Kesä 06, 2023 7:31 am kirjoittaja arkikalusto

» Suuri myrsky tulossa
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyMa Kesä 05, 2023 9:32 am kirjoittaja arkikalusto

» Heikko ihminen iloitsee sadosta jonka Jumala itse valmistaa
Vapaasana foorumin säännöt  EmptyMa Kesä 05, 2023 9:07 am kirjoittaja arkikalusto

Kesäkuu 2023
MaTiKeToPeLaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kalenteri Kalenteri


Vapaasana foorumin säännöt

Siirry alas

Vapaasana foorumin säännöt  Empty Vapaasana foorumin säännöt

Viesti kirjoittaja Admin To Loka 24, 2013 4:41 pm

Laitan tähän aluksi tiedon, että kaikkia kirjoituksia saa vapaasti kopioida,
ja hyvän tavan mukaan ilmoittaa mistä on kopioinut.



Vapaasana foorumin säännöt 2023-01-01

Tervetuloa Vapaasana foorumille.

Kirjoitamme  kristinuskosta sekä karismaattisista harhaopeista.

Vapaasana kirjoitusfoorumi on tarkoitettu ensisijaisesti kristilliselle keskustelulle, siihen liittyviin aiheisiin ja asioihin joihin kuuluvat myös karismaattiset liikkeet ja harhaopit. Vapaasanan foorumi ei ole sidoksissa mihinkään tiettyyn kirkko- tai uskontokuntaan.

Foorumille kirjoittaminen vaatii rekisteröitymisen. Käyttäjäksi voit rekisteröityä ylälaidan linkistä. Rekisteröityjän tulee antaa oma toimiva sähköpostiosoitteensa rekisteröityessään.

Noudata netikettiä foorumille kirjoittaessasi. Hyvä keskustelija kunnioittaa toisten mielipiteitä ja perustelee omansa. Perustele myös itse pohtimalla, älä ainoastaan pitkillä sitaateilla Raamatusta. Kiroilu ja sopimaton kielenkäyttö on yleensä turhaa. Valitse nimimerkkisi niin, että se on asiallinen.

Foorumilta erotaan lopettamalla foorumin käyttö. Ylläpito ei poista vanhoja viestejä eikä nimimerkkiä. Ylläpito poistaa pyynnöstä sähköpostiosoitteen postituslistalta. Käyttäjä vastaa itse käyttäjätietoihin lisäämiensä tietojen (sähköpostiosoite, asuinpaikka, ikä ym.) poistamisesta.

Tekijänoikeuksilla suojatun materiaalin (esim. kuvien) lainaaminen foorumille on kiellettyä ja rikollista, mikäli siihen ei ole lupaa tekijänoikeuksien haltijalta. Jos lainaat tekstiä, osoita se selvästi lainaukseksi esim. lainausmerkein tai kursivoimalla se. Lainauksen pitää olla täsmälleen alkuperäisen kaltainen. Jos lyhennät tekstiä keskeltä, osoita se selvästi kolmella viivalla --- tai muulla selvällä tavalla.

On antoisampaa kirjoittelua, jos kaikki kirjautuneet osallistuisivat kirjoitteluun.

Foorumi on julkinen ja kirjoittajat pystytään tarvittaessa jäljittämään, joten käyttäydy asiallisesti. Olet itse vastuussa teksteistäsi. Foorumin ylläpito ja moderaattori voivat poistaa foorumin sääntöjä rikkovat ja hyvän maun vastaiset viestit ja kuvat. Ylläpito voi antaa häiriköiville tai sääntöjä muutoin rikkoville keskustelijoille porttikiellon (ns.banni). Porttikielto voi olla myös määräaikainen. Sen pituus riippuu tapauksesta. Jos foorumilla saatua varoitusta ei huomioida, porttikiellosta ei ilmoiteta, vaan astuu voimaan välittömästi.Ylläpito ei kommentoi moderointiin liittyviä seikkoja yksityisesti eikä yleisesti.

Foorumin ylläpitäjä on Rea Aalto. Yhteyttä ylläpitäjään voit ottaa yksityisviestillä tai sähköpostilla. ( reaaalto@hotmail.com)  esim. mikäli törmäät palstalla epäasialliseen viestiin, jonka toivot poistettavan.

Asiallista ja antoisaa kirjoittelua!

Päivitetty Tammikuun 1,  2023
Admin

Admin
Admin

Viestien lukumäärä : 139
Join date : 23.10.2013
Ikä : 73
Paikkakunta : Ruotsi

https://vapaasana.swedishforum.net

Takaisin alkuun Siirry alas

Takaisin alkuun

- Similar topics

 
Oikeudet tällä foorumilla:
Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa